Najnowszy

Nieodpłatne szkolenia dla jednostek niedochodowych

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Teraz masz szansę zgłosić wniosek o szkolenia, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za uczestnictwo w zajęciach n

Czytaj więcej...

Nieodpłatne szkolenia dla jednostek niedochodowych

admin 05.06.2018

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Teraz masz szansę zgłosić wniosek o szkolenia, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Choć organizacje działające non profit realizują często wartościowe projekty i rekrutują do nich zmotywowanych wolontariuszy, to odczuwają brak profesjonalnego warsztatu z zakresu zarządzania. A na szkolenia zwykle nie mają środków.

Coachowie z Fundacji Training Projects postanowili wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Aktywistów działających w tzw. trzecim sektorze zapraszają na całkowicie darmowe warsztaty z różnych dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy chętni do samorozwoju  mogą zapisać się na warsztaty pisząc na adres [email protected] 

Rejestrować się mogą formalnie zarejestrowane jednostki, jak również pojedynczy wolontariusze.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Nie jest wymagany żaden własny wkład finansowy, jednakże korzystający ze szkolenia muszą zapewnić miejsce realizacji szkolenia – np. ich własna siedziba czy okoliczny dom kultury. 

Z jakich dziedzin można się szkolić?

kierowanie projektami w organizacji non profit

przywództwo w zespole wolontariuszy – postawa lidera

współpraca i efektywność grupy

myślenie strategiczne

fundrising i zbieranie datków – krok po kroku

jak uzyskać rozgłos dla idei lub zmian społecznych

rozwiązywanie konfliktów w grupie wolontariuszy

zarządzanie czasem w organizacji niedochodowej

zarządzanie przez cele 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Oferta wsparcia Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie przesyłać można zawsze. Jednak trenerzy nie obiecują ufundowania kursu wszystkim chętnym. Decyduje liczba dostępnych w danym okresie miejsc jak również poziom merytoryczny aplikacji. 

- Zależy nam by wolontariusze byli równie profesjonalni jak menedżerowie w biznesie – wyjaśnia Dorota Owczarska, pomysłodawca akcji. – Mamy na dzieję że dzięki nam prowadzone przez wolontariuszy projekty będą bardziej efektywne, nawet w poczatkujących stowarzyszeniach. W takich miejscach pomoc doradcza i nauka są często potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. Niejednokrotnie widzimy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie potrafią tych pieniędzy ugryźć. Próbujemy trochę to zmienić.  Tagi:
Losowy

Biznes charytatywnie

Wespół z Fundacją Training Projects namawiamy do zgłaszania się w akcji „Pracodawcy dla NGO”. W ramach tego projektu pracownicy firm mogą wylosować całkowicie darmowe treningi biznesowe – jako nagrodę w zamian za oferowaną przez ich firmę dobroczynność. Na razie treningi rozlosowano wśród kilkunastu przed

Czytaj więcej...